Průmyslový vodoměr Itron, FLOSTAR M, DN80, L350 8H, Qȝ=63, 30° C, PN 16, R315

Kód: I.FL80IP
Značka: Itron
35 138,40 Kč / ks 29 040 Kč bez DPH
5-10 dní

Domovní vodoměry FLOSTAR M, Itron, pro studenou vodu, DN80, L350 mm, 8H, Q3=63 m3/h, 30°C, PN 16, R315

Detailní informace

Detailní popis produktu

Domovní vodoměry Flostar M, Itron, DN80, L350 mm, 8H, Q3=63 m3/h, 30°C, PN 16, R315

Vodoměr Flostar M - jednovtokový vysoce přesný vodoměr pro fakturační měření

Vodoměry jednovtokové konstrukce jsou společností Itron vyráběny již více než dvě desetiletí během nichž konstrukční a materiálová inovace spolu s vysokou přesností výroby umožnily vyloučení všech regulačních prvků. Tento přístup zaručuje vysokou metrologickou stabilitu v celém rozsahu produkce.

VÝHODY vodoměru

 • Přesnost
 • Přetížitelnost
 • Odolnost

Široký měřící rozsah vodoměru

Vodoměry Flostar M jsou vyráběny ve světlostech DN 40 - 150. Jejich metrologické vlastnosti vysoce přesahují požadavky třídy přesnosti C dle normy ČSN/EN 4064-1. Vynikající citlivost v nízkých průtocích společně s vysokou přetížitelností poskytuje široký měřící rozsah vyhovující nejvyšším požadavkům na přesnost měření.

Spolehlivost vodoměru

Jednovtoková konstrukce vodoměru s přímým magnetickým přenosem otáčivého pohybu lopatkového kola na suchoběžné počítadlo bez dalších převodů a pohyblivých částí vystavených působení protékající vody garantuje vysokou provozní spolehlivost. Běžné inkrusty a jiné nečistoty jež se mohou ve vodě vyskytnout zejména po poruchách na potrubí nezpůsobí zablokovaní nebo ovlivnění přesnosti vodoměru. Vodotěsné otočné počítadlo uzavřené v měděném plášti s průhledem z minerálního skla je zárukou bezproblémové čitelnosti za každých podmínek, i v případě zaplavení vodoměrné šachty.

Jednoduché a efektivní

Jednovtokové suchoběžné vodoměry Flostar M, jsou vysoce přesná měřidla s širokým měřícím rozsahem určená zejména pro fakturační měření spotřeby pitné vody.

Stálost metrologických parametrů vodoměru

Provozní spolehlivost a přetížitelnost Základním požadavkem kladeným na fakturační vodoměry jsou dlouhodobě stabilní metrologické parametry a tedy vysoká objektivnost měření. Vodoměry Flostar M splňují tento požadavek díky valivému uložení lopatkového kola na ložiskovém čepu. Tato konstrukce zajišťuje vysokou odolnost proti opotřebení a to i v případě, že vodoměr trvale pracuje při velmi nízkých průtocích kde se ještě neuplatňují hydrodynamické efekty redukující tlaky v ložisku.

 

KONSTRUKCE VODOMĚRU Flostar M

jsou rychlostní vodoměry jednovtokové konstrukce s přímým nátokem vody na oběžné kolo.

Injektor - 1 usměrněním toku vody ve vstupním hrdle - injektoru jsou redukovány nerovnoměrnosti proudu a vodoměr nevyžaduje žádné uklidňující délky potrubí. Používaná výrobní technologie zaručuje přesné opracování injektoru a vodoměr tedy není nutno po montáži dále nastavovat.

Magnetická spojka - 2 otáčivý pohyb oběžného kola je přímo přenášen magnetickou spojkou na počítadlo bez použití dalších převodových prvků ve vodním prostoru.

Turbina - 3 konstrukce oběžného kola je zaměřena na dosažení vysoké citlivosti při nízkých průtocích a odolnosti v případě přetížení. Působením hydrodynamických efektů v měřící komoře je turbina v širokém pásmu průtoků udržována mimo styk s ložiskovým čepem. Uložení turbiny na je valivé (nerezová kulička + safír) a nedochází tedy k opotřebení ložiskového čepu ani při dlouhodobém provozu.

Počítadlo - 4 osmiválečkové počítadlo připravené pro montáž komunikačních modulů CYBLE je hermeticky uzavřeno v měděném plášti s průhledem z minerálního skla. Toto řešení zaručuje čitelnost i v nejtěžších podmínkách například zatopených vodoměrných šachet. Počítadlo je otočné o 360° s aretací proti protáčení. 

 

KOMUNIKACE A ODEČET DAT

PŘIPRAVEN PRO SMART METERING

Vodoměr vybavený technologií Cyble Počítadlo vodoměrů Flostar M je předvybaveno pro montáž komunikačních modulů Cyble dodávaných v těchto alternativách:

 • Pulsní výstup (Cyble Sensor)
 • MBus protokolu (Cyble M-Bus)
 • Radiová komunikace (Cyble AnyQuest / EverBlu)

Tyto komunikační moduly umožňují integraci vodoměrů Itron do všech typů odečtových a monitorovacích systémů. Itron poskytuje uživatelům komplexní hardwarové a softwarové řešení na bázi mobilních odečtových systémů, systémů s pevnou sítí nebo GSM přenosů dat.

Přednosti technologie Cyble

 • Vodoměr je připraven pro integraci do odečtových systému bez dalších investic
 • Standardní komunikační výstup všech vodoměrů Itron » Zaručená shoda dálkového odečtu s počítadlem vodoměru
 • Kompenzace zpětných toků díky rozlišení směru proudění vody
 • Elektronický princip, spolehlivý, přesný, nezávislý na době provozu
 • Nemagnetický princip - nelze ovlivnit vnějším magnetickým polem

INSTALAČNÍ PODMÍNKY vodoměru

 • Optimální instalační poloha je horizontální počítadlem vzhůru
 • Pro ochranu vodoměru doporučujeme instalovat před vodoměr filtr odpovídající hustoty.
 • Vodoměr není citlivý na nepravidelnosti vodního proudu
 • Detailní informace naleznete v instalačním návodu

 Tlaková ztráta a rozměry vodoměru 

Doplňkové parametry

Kategorie: Vodoměry DN 15 - DN 500
Hmotnost: 21 kg
DN (mm): 80
délka (mm): 300
teplota T (°): 30
? průtok Qp (m3/hod): 63
teplota max. T (°C): 30
DN (světlost v mm): 80
stavební délka (mm): 300
Q1 - minimální průtok dle MID (m3/hod):
Q3 - trvalý průtok dle MID (m3/hod): 63
Q4 - maximální průtok dle MID (m3/hod):
max. tlak MAP (bar): 16
vodorovná poloha instalace: ano U0D0
svislá poloha instalace:
schváleno dle MID: ano
parametr R: 250

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Společnost Itron Inc. Je vedoucí firmou v oblasti technologie energie a vodního průmyslu.  Naše společnost je vedoucím světovým dodavatelem inteligentního měření,  sběru dat  a obslužného softwaru. Bezmála 8. tisíc uživatelů spoléhá na naší technologii, která jim poskytuje lepší možnost přenosu a použití energie a vody. Naše produkty zahrnují měřiče elektřiny, plynu, vody a tepla, sběr dat a komunikační systémy, zahrnující AMR(Automatický odečet dat) a AMI(Pokročilý systém měření), řízení přenosu dat a komunikační software ; stejně tak i řízení projektů, instalace a konzultační servis.

Zdroj: www.itron.cz